CITY TRAIL: Olsztyn i Trójmiasto na półmetku, Łódź z kolejnym rekordem frekwencji [ZDJĘCIE]

Justyna Grzywaczewska 2016-11-28 20:00

City Trail Olsztyn

Ostatni weekend listopada to w biegowym kalendarzu CITY TRAIL trzy imprezy: sobotnia w Olsztynie, która rozpoczęła trzecią kolejkę cyklu oraz niedzielne – w Gdańsku i w Łodzi. W trzech biegach wystartowało łącznie 1300 dorosłych biegaczy i ponad 400 dzieci.

Olsztyn

Wyniki biegu City Trail: Olsztyn

W Olsztynie na 5-kilometrowej trasie zwycięstwo odnieśli Aleksandra Lisowska i Artur Olejarz. Linię mety minęło 398 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior uczestniczyło blisko 120 młodych adeptów biegania.

Aleksandra Lisowska to rekordzistka olsztyńskiej trasy nad Jeziorem Długim. Sobotnie zawody ukończyła na ósmej pozycji OPEN, w czasie 18:03. Drugie miejsce wśród kobiet zajęła najlepsza zawodniczka dwóch poprzednich edycji CITY TRAIL w Olsztynie – Monika Jackiewicz. Jej czas to 19:02. Trzecie miejsce wywalczyła Mariola Sudzińska z czasem 19:42.

- Traktuję takie jesienno-zimowe starty jako dobre treningi, których nie dałabym rady sama wykonać. Wiadomo - na zawodach atmosfera sprzyja szybszemu bieganiu. Startuję z innymi osobami, które są ode mnie lepsze, więc mogę gonić albo uciekać, dlatego wiem, że każdy taki start później mi „odda”, co oznacza, że podczas samotnych treningów będzie łatwiej wykonywać cięższe jednostki. W sobotę warunki były idealne do biegania i robienia życiówek, niestety ja mam roztrenowane i mój cel był taki, żeby tylko zaliczyć kolejny bieg jak najmniejszym kosztem. Szkoda, że nie mogłam wykorzystać tej pogody i warunków, aby poprawić swój rekord trasy, ale mam nadzieję, że na wiosnę będzie już taka możliwość – podkreśla zwyciężczyni dzisiejszych zawodów. – Przyznaję, że podbiegi i biegi przełajowe w ogóle to niestety nie jest moja mocna strona. Pamiętam, że jako juniorka przez 3 lata z rzędu byłam 5 na przełajowych mistrzostwach Polski, a raz zajęłam nawet 12. miejsce. Tylko raz w życiu na seniorskiej imprezie udało mi się wywalczyć brązowy medal. Niestety nie potrafię biegać po miękkiej nawierzchni, jeszcze jak do tego dojdzie błoto i inne utrudnienia to dużo tracę. Tym razem „zabiła” mnie górka, którą mamy do pokonania na końcu trasy, a to dlatego że ostatnie podbiegi robiłam przed jesiennym maratonem, czyli na początku września. Co prawda dynamicznie i szybko pobiegłam pod górę, ale to tylko dlatego, że stał tam tłum kibiców i adrenalina tak zadziałała, że nogi mimo zmęczenia same pięły się do góry. Niestety dalej było już tylko gorzej – mówiła skromnie wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w kategorii młodzieżowej, trzecia zawodniczka mistrzostw kraju w półmaratonie z 2014 roku.

Zwycięzcą biegu został Artur Olejarz – najlepszy w poprzednim sezonie CITY TRAIL Olsztyn. Jego czas to dzisiaj 16:18. Drugie miejsce zajął Michał Misiewicz z wynikiem 16:39, a trzecie – Konrad Nosarzewski (16:48).

Cykl CITY TRAIL w edycji 2016/2017 potrwa w Olsztynie do 25 marca 2017. Najbliższe zawody są zaplanowane na 14 stycznia 2017.

Trójmiasto

Wyniki biegu City Trail: Trójmiasto

W niedzielnym biegu w Gdańsku linię mety minęło 422 biegaczy, co jest rekordem frekwencji na gdańskiej trasie CITY TRAIL. W cyklu dziecięco-młodzieżowym rywalizowało ponad 120 młodych adeptów biegania.

Zwycięzcą niedzielnych zawodów został Łukasz Kujawski, który pokonał 5-kilometrową trasę w czasie 17:10. – Startowałem w CITY TRAIL w letniej edycji. Znam ten teren nie tylko z poprzedniego startu, ale także dlatego, że studiowałem na AWFiS w Gdańsku, więc podczas studiów biegałem w tej okolicy regularnie. Nie stronię od crossowych ścieżek. Zdarza się, że trening z założenia ma odbywać się w przełaju, na podbiegach, więc wtedy trenuję w lesie. Ale oczywiście są też treningi, podczas których unikam górek, wtedy szukam płaskich tras. Takie 5 km podczas CITY TRAIL to dobre przygotowanie do sezonu i do startów przełajowych. My w Trójmieście mamy rywalizację w dwóch lokalizacjach – w Gdańsku i w Gdyni, więc możemy sprawdzić się na różnych trasach. W niedzielę było wyjątkowo trudno – sporo śliskich liści, a pod nimi korzenie. Nawet zaliczyłem wywrotkę – na drugim kilometrze. Na szczęście niegroźną – mówił po biegu Łukasz Kujawski.

Drugie miejsce zajął Michał Czapiński (17:33), a trzecie Damian Sławiński (18:00).

Najlepsza z pań – Monika Czapiewska ukończyła bieg w czasie 19:20, co jest rekordem trasy poprawionym aż o 41 sekund. Poprzedni należał do tym razem drugiej na mecie – Eweliny Paprockiej (jej wynik to 20:01). Trzecie miejsce zajęła Julia Dias (20:13).

Po biegu zwyciężczyni powiedziała: - W sobotę startowałam w przełajowych mistrzostwach Polski w Łodzi, gdzie w mocnej stawce zajęłam piąte miejsce. Jestem zadowolona z tego rezultatu, bo naprawdę niewiele zabrakło do medalu. Fakt, że biegałam w mistrzostwach spowodował wydłużenie sezonu, a więc cały czas byłam w treningu, podczas gdy na przykład druga zawodniczka - Ewelina jest w trakcie roztrenowania. To pewnie miało wpływ na jej formę. Ja dopiero teraz będę odpoczywać po sezonie.

CITY TRAIL w Trójmieście potrwa do 26 marca 2017. Najbliższe zawody są zaplanowane na 15 stycznia 2017 na trasie w Gdyni.

Łódź

Wyniki biegu City Trail: Łódź

W niedzielę odbył się również drugi bieg w Łodzi. Zwycięstwo odnieśli debiutujący w tym sezonie najlepsi biegacze poprzedniej edycji – Monika Kaczmarek i Tomasz Osmulski. Na linii mety zameldowało się 481 biegaczy, a to oznacza rekord frekwencji. Poprzedni był ustanowiony przed miesiącem i wynosił 472 osoby.

Trasa CITY TRAIL w Łodzi została zmieniona w trwającej edycji. Zwycięzcy niedzielnych zawodów uzyskali lepsze wyniki niż padły przed miesiącem, zatem zostali rekordzistami trasy. Czas Tomasza Osmulskiego to 15:32, z kolei Monika Kaczmarek pokonała 5-kilometrową trasę w 17:41.

- To był naprawdę fajny i szybki bieg. Walka na całej trasie z Wojtkiem Sowikiem, który był drugi pozwoliła mi uzyskać bardzo dobry wynik, choć muszę przyznać, że do ok. 3-4 km miałem obawy, czy sobotni start w eliminacjach do Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych pozwoli mi na skuteczną walkę do końca. Na szczęście zaprocentowało doświadczenie, które pomogło mi rozpocząć sezon CITY TRAIL od zwycięstwa. Cieszę się, że w tym sezonie trasa została zmieniona, dwa razy podbieg to bardzo dobry pomysł. Mam nadzieję, że na kolejnym biegu - 18 grudnia uda się jeszcze coś „urwać” z osiągniętego wyniku – podkreślił na mecie Tomasz Osmulski.

Drugie miejsce zajął Wojciech Sowik (15:35), a trzecie – Jan Wychowałek (16:35).

Dla Moniki Kaczmarek niedzielny start był zakończeniem sezonu. - Założeniem był bardzo mocny bieg, co mi się udało. Bałam się trochę nowej trasy, niby wszyscy mówili, że jest szybka, ale z drugiej strony górka, którą dotąd pokonywaliśmy tylko raz, teraz mamy dwa razy. Czas, który uzyskałam pokazuje jednak, że moje obawy były niepotrzebne. Trasa naprawdę mi się podoba i zapowiada ciekawą rywalizację podczas kolejnych zawodów z cyklu CITY TRAIL – mówiła po biegu Monika Kaczmarek.

Za plecami Moniki na metę wbiegły Zuzanna Mokros (18:18) oraz Natalia Grzegorczyk (19:32).

Tradycyjnie zanim na trasę ruszyli dorośli, rozegrane zostały zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, które odbywają się na dystansach od 300m do 2km. We wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało łącznie niemal 190 uczestników, co – podobnie jak w przypadku biegu głównego – jest rekordem łódzkiej imprezy.

Kolejny bieg w Łodzi już 18 grudnia. Zakończenie edycji – 19 marca 2017. Współorganizatorem cyklu w Łodzi jest firma InesSport. Lokalnym Partnerem imprezy jest MOSiR Łódź.

Miasta tworzące cykl to – poza Olsztynem, Trójmiastem i Łodzią: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

W najbliższy weekend zawody CITY TRAIL odbędą się w Lublinie (3 grudnia) oraz w Warszawie (4 grudnia). Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

CITY TRAIL: mocne zakończenie piątej kolejki [ZDJĘCIA]